Vnější úpravy a objekty

 • 01. Klempířské výrobky

  Vnější parapety a oplechování střechy budou z pozinkovaného ocelového plechu, poplastované, barva tmavošedá (antracitová), bez plastových koncovek (začištěno klempířsky). Okapy, žlaby a svody systémové, poplastovaný pozinkovaný ocelový plech, včetně všech komponentů barva antracitová.

 • 02. Vnější úpravy povrchů

  RD „A“ a „B“: parkování před vjezdovými vraty ze zatravňovací betonové dlažby např. Best Akvalines (odstín Colormix Briliant), v místě pojezdu pneumatik spáry štěrkované, mimo zatravněné, chodníček z modulově navazující dlažby Best Belisima (odstín Colormix Briliant). Za vraty stání a chodník z Best Olympia (odstín Antico Colormix Arabica). Dlažba na hutněném štěrkovém podloží. Odvodněno do přilehlých zatravněných ploch. RD „C“: Pojezdová plocha za vjezdovými vraty bude ze zatravňovací betonové dlažby např. Best Akvalines (odstín Colormix Briliant), v místě pojezdu pneumatik spáry zaštěrkované, mimo pojezdové plochy zatravněné. Chodníček bude z dlažby Best Belisima (odstín Colormix Briliant). Před obytným prostorem bude venkovní terasa z modřínových prken na roštu. Okapové chodníčky budou z promývaného kameniva šedé barvy, frakce 32/64 mm (oblázky), a budou od trávníku odděleny plastovým zahradním obrubníkem v černé barvě.

 • 03. Oplocení, branky, vrata

  Obezdění RD „A“ a „B“ v přední části: zeď domů v místě vstupu na pozemek je zděná, omítaná tenkovrstvou omítkou – struktura a barva omítky stejná jako na domech. Veškerá ocel ve vnějším prostředí žárově pozinkována + nástřik černou antracitovou barvou. Garážová vrata jsou sekční, s elektropohonem na dálkové ovládání. Oplocení RD „C“ v přední části (směrem do Staroújezdské ul.): energetický pilířek zděný z betonových bloků s omítkou v barvě bílé nebo přírodní. Navazující sloupky oplocení ocelové, čtvercového průřezu, kotvené do základu. Výplně z krepovaného pletiva v ocelových rámečcích. Branka a brána ocelová s výplní krepovaným pletivem. Vjezdová brána s el. pojezdem po kolejnici, dálkové ovládání. Zadní ploty a ploty mezi parcelami u všech RD jsou z drátěného poplastovaného pletiva výšky 125 cm, s podhrabovými deskami výšky 30 cm.      

 • 04. Přístřešky pro auta

  RD „A“ a „B“: přístřešky pro auta mají dřevěnou konstrukci, ocelové sloupky a průvlaky, krytina asfaltový pás s posypem (v barvě šedé). RD „C“: Domy C – přístřešky pro auta mají svislou dřevěnou konstrukci, střecha je ocelová, se skleněnou výplní (drátosklo). Střední část konstrukce je společná se sousedním RD (na středu navržené hranice pozemku).

 • 05. Jímka na dešťovou vodu

  Pod parkovacím stáním na pozemku bude osazena samonosná pojezdová jímka na dešťovou vodu z prefabrikovaného železobetonu, o užitném objemu cca 6 m3 pro RD „A“, „B“; a 4 m3 pro RD „C“, napojená bezpečnostním přepadem do dešťové kanalizace. Jímka bude osazena ponorným čerpadlem pro zalévání zahrady. Poklop litinový. Dopouštění z vodovodu pouze manuální. Všechny RD budou mít na fasádě směrem do zahrady osazen nezámrzný venkovní kohout napojený na rozvod pitné vody (KEMPER).

 • 06. Zámečnické výrobky

  Zábradlí schodiště a zábradlí v hale v 2.NP bude ocelové, svařované, z tyčí kruhového průřezu se svislou sloupkovou výplní. Madlo bude ocelové, kruhové. Nátěr v tmavošedé (antracitové) barvě. Kovový rámeček rohožky zapuštěný do podlahy u vstupu.

 • 07. Venkovní markýza

  Příprava pro instalaci výsuvné markýzy před obývacím pokojem (připraven silový přívod elektro, bez kotevních prvků). Budoucí kotvení bude možné v místě věnce.