Rodinný dům - typ "B"

 

RD typu "B" jsou rodinné domy o 2 nadzemních podlažích, s vnitřní dispozicí 5+kk a venkovní terasou navazující na obývací pokoj. Celková podlahová plocha domu činí 123 m2  (včetně zahradního skladu s plochou 7 m2, umístěného v přístřešku pro parkování). Plochy pozemků u RD typu "B" se pohybují od 446 m2 do 517 m2. Na pozemku je vždy umístěno kryté parkovací stání pro dva osobní automobily, další dvě parkovací místa jsou umístěna na zpevněné ploše před domem. Vjezd do krytého parkovacího stání je zabezpečen dálkově ovládanými sektorovými vraty.

Konstrukce domu je zděná (HELUZ), s venkovním fasádním zateplením. Sedlová střecha je pokryta falcovaným plechem (LINDAB). Dům je vytápěn prostřednictvím teplovodního podlahového vytápění, zdrojem tepla a TUV je tepelné čerpadlo vzduch – voda. V obývacím pokoji domu je provedena příprava pro instalaci krbových kamen jako doplňkového zdroje tepla.

Vnější okna jsou plastová, sedmikomorová, s tepelně izolačním trojsklem, zastíněná el. ovládanými předokenními žaluziemi. Vnější dveře jsou rovněž plastové.

Do pozemku je umístěna betonová retenční nádrž na dešťovou vodu s ponorným čerpadlem pro zalévání zahrady.

Třída energetické náročnosti B (velmi úsporná)

RD "B" - vizualizace (Domy Pod lípou) RD B1, B2, B4 - 1.NP (Domy Pod Lípou)RD B5, B8 - 1.NP (Domy Pod Lípou)RD B1, B2, B4 - 2.NP (Domy Pod Lípou)RD B5, B8 - 2.NP (Domy Pod Lípou)Domy Pod Lípou - pozemky, mapa