O projektu

DOMY POD LÍPOU jsou určeny pro všechny, kdo hledají komfortní bydlení v klidné lokalitě na okraji Prahy, v těsné blízkosti přírody, a přesto s výbornou občanskou vybaveností a snadnou dopravní dostupností do centra velkoměsta. Sníte o životě v moderním domě, v místě, kde můžete své děti bez starostí pustit ven, zatímco si vypijete kávu na své zahradě nebo se potkáte se sousedy na přilehlé návsi osázené rozkvetlými lípami? Kde si ráno zaběháte v lese, který máte za rohem, a v centru Prahy budete za méně než půl hodiny, a to ještě k tomu třeba pohodlným vlakem? Vítejte v DOMECH POD LÍPOU!

Projekt tvoří celkem 16 nízkoenergetických rodinných domů s dispozicí 5+kk, o dvou nadzemních podlažích, s venkovní terasou, krytým parkovacím stáním a zahradou. V nabídce najdete tři typy domů s obytnou plochou od 98 do 143 m2 a velikostí pozemků od 201 do 745 m2

Všechny domy mají moderní design, vysoký standard vybavení a jsou zároveň energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Nabízíme vytápění technologií tepelného čerpadla nebo plynem, domy A a B jsou navíc vybaveny podlahovým vytápěním. S ohledem na aktuální téma nedostatku vodních zdrojů jsme také u každého domu vybudovali retenční nádrž na dešťovou vodu, kterou lze použít na zalévání zahrady. V případě zájmu jsme připraveni dům osadit solárními panely, fotovoltaikou či zajistit dobíjecí stanici pro váš elektromobil.

Domy tvoří ucelený obytný soubor, opticky rozdělený na dvě části. První část tvoří osm domů umístěných podél nově vysazené lipové aleje v ulici Staroújezdská. Druhá část projektu je tvořena osmi samostatně stojícími vilami, které svým rozmístěním vytváří charakteristický prvek projektu – náves. Tento unikátní prostor s parkovou úpravou je jako dělaný pro setkávání i odpočinek pod vzrostlými stromy.

Újezd nad Lesy (Městská část Praha 21) patří mezi trvale žádané rezidenční lokality. Není se čemu divit, tato městská část se může chlubit vynikající infrastrukturou a díky těsné blízkosti Klánovického lesa, největší pražské přírodní rezervace, je tato lokalita jako stvořená pro aktivní odpočinek, s řadou možností pro pěší turistiku, projížďky na kole i další volnočasové aktivity. Přitom cesta do centra Prahy trvá vlakovým spojením ze stanice Běchovice nebo Klánovice pouhých 19 minut. Přímo v obci, ve vzdálenosti pár minut chůze od projektu, se nachází supermarket, pošta, základní škola i několik mateřských škol.

Tento originální rezidenční projekt je dílem architekta Ing. arch. Pavla Hniličky, který v Česku patří mezi špičku ve svém oboru a je také autorem řady vítězných návrhů několika významných architektonických změn v Praze (např. revitalizace Vítězného náměstí). Jeho projekty se vyznačují svou komplexností, nadčasovostí a respektem k přírodě i urbanistickým hodnotám. Díky tomuto přístupu i naše domy přirozeně splynou s okolní zástavbou a budou vytvářet příjemný estetický zážitek, a to jak svým budoucím majitelům, tak sousedům v okolí.

Slovo architekta: 

„Projekt Bydlení pod Lípou je pro mne osobně zásadní ve způsobu vzájemného uspořádání domů. Zajímá mne, jak umožnit lidem bydlet ve vlastním rodinném domě se zahradou a být přitom šetrný vůči životnímu prostředí. Touha po vlastním domě je ve společnosti velmi silná a běžná řešení bývají ve výsledku prostorově velmi náročná s řadou negativních dopadů. V knize Sídelní kaše, kterou jsem napsal v roce 2005, jsem odkazoval na tradiční způsob venkovské zástavby statků, ve které jsou domy většinou usazeny na hranu pozemku. Tímto se daleko lépe využije pozemek a sídlo je ve výsledku kompaktnější a příjemnější k obývání. Rohový způsob zastavění nejenže propůjčí zahradě jedinečný charakter intimní uzavřené soukromé zahrady, ale zároveň citlivě a jasně definuje společná veřejná prostranství. V našem projektu vytváříme skutečnou náves pod korunami lip. Jsem pevně přesvědčený, že tento inovativní přístup, který doposud takto s rodinnými domy nikdo nepostavil, bude sloužit jako modelový příklad pro další výstavbu."

 

zpět Zpět na hlavní stránku

  • Na počátku celého projektu stáli tři soukromí investoři, kteří chtěli nabídnout více než jen typový projekt moderního bydlení.
  • Spojením s předním českým architektem Ing. arch. Pavlem Hniličkou vznikla originální koncepce rodinných domů inspirovaných tradiční venkovskou zástavbou, díky které se podařilo celý projekt funkčně integrovat do původního intravilánu obce.
  • Domy energetické třídy B se zděnou konstrukcí splňují veškeré požadavky na moderní bydlení. Důraz je kladen nejen na kvalitní zpracování a technologie, ale i na zajištění ekologického a úsporného provozu našich domů s vědomím odpovědnosti k budoucím generacím.
  • Vytápění pomocí instalovaných tepelných čerpadel efektivně snižuje náklady na provoz domů. Možnost instalace fotovoltaických panelů či dobíjecí stanice pro elektromobily výrazně přibližuje naše domy k zajištění energetické nezávislosti.
  • Rozložení domů v krajině oživuje již takřka zapomenutý urbanistický prvek – vlastní náves. Prvek, který napomůže bezproblémovému budování vztahů s vašimi novými sousedy.
  • V okolí DOMŮ POD LÍPOU naleznete nejen kompletní infrastrukturu a veškerou občanskou vybavenost včetně výborné dostupnosti do centra Prahy, ale i krásnou přírodu reprezentovanou zejména Klánovickým lesem – největší městskou lesní plochou v ČR.

Většina domů je v současné době prodána a klienti v domech bydlí: dle jejich vyjádření se jedná o bydlení velmi příjemné.

další Číst více